Odchudzanie


Zanieczyszczenie środowiska, stres, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, alkohol i papierosy sprzyjają rozwojowi różnorodnych dolegliwości i chorób. Nadwaga i otyłość jest często spotykanym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Jest to nie tylko objaw towarzyszący wielu chorobom, ale często jest istotnym elementem sprawczym naszych dolegliwości. Dlatego też dążenie do idealnej wagi i figury jest ogólnie znaną tendencją na całym świecie. Utrzymanie prawidłowej wagi, poza znaczeniem estetycznym, zapobiega najczęściej występującym chorobom układu ruchu i tkanki łącznej.

Nadwaga i otyłość powodowana jest przez zakwaszenie naszego organizmu kwasami, które powstają w wyniku przemiany materii i powodują, że tyjemy odkładając się między innymi w naszych biodrach i talii. Tak więc otyłość nie jest powodowana przez tłuszcz, a przez kwasy niewydalane z naszego organizmu. 

Aby zredukować wagę naszego ciała, niezbędne jest oczyszczenie z kwasów i toksyn oraz wyrównanie zachwianej równowagi kwasowo - zasadowej naszego organizmu. Zatem należy wprowadzić do diety produkty alkalizujące, takie jak woda jonizowana, która posiada wysokie PH, łatwiej nawadnia, redukuje kwasowe produkty przemiany materii, a także dostarcza niezbędnych dla naszego organizmu minerałów takich jak wapń czy magnez.

Alkaliczna woda jonizowana pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale co najważniejsze przywraca równowagę kwasowo - zasadową w naszym organizmie, przez co przyczynia się do poprawy procesu przemiany materii.