Sport, fitness

               

Człowiek uprawiający sport narażony jest na utratę równowagi biochemicznej. Podczas intensywnego wysiłku PH mięśni obniża się i kiedy spada poniżej 6,5 powoduje uczucie zmęczenia i utraty kondycji. Organizm nie zawsze dostaje wystarczającą ilość tlenu, w wyniku czego dochodzi do beztlenowego metabolizmu węglowodanów w mięśniach, którego produktem jest kwas mlekowy. Mięsień zostaje zakwaszony
Ćwiczący jest wyczerpany, a następnego dnia cierpi na uciążliwe bóle mięśniowe.Podczas ćwiczeń następuje również utrata wody i mikroelementów wraz z potem.
             
Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu jest zachwiana. Aby ją przywrócić niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości płynów, tlenu i mikroelementów. Wystarczy napić się alkalicznej wody jonizowanej, która zneutralizuje nadmiar kwasu mlekowego w organizmie, co daje sportowcom szansę osiągania lepszych wyników. Zwiększa się wydolność organizmu a mięśnie wolniej się zakwaszają.

Picie wody jonizowanej przed, podczas i po wysiłku wspomaga lepsze nawodnienie organizmu, dostarczając niezbędnych mikroelementów, a także odkwasza przez co likwiduje efekt zmęczenia.