Uroda, skóra, alergie


Wolne rodniki mają destrukcyjny wpływ na postępujące procesy starzenia. Wypadanie włosów jest efektem ich działania. Powodują obniżenie aktywności, a następnie obumieranie komórek. Jeżeli zbyt wiele komórek w mieszku włosowym zaniknie to traci on całkowicie zdolność tworzenia włosów. Dlatego trzeba stosować środki przeciwdziałające zniszczeniom przez wysoki poziom aktywnego tlenu w komórce. Alkaliczna woda jonizowana powoduje, że następuje regeneracja mieszków a włosy zyskują piękny połysk i są bardziej elastyczne.
Natomiast naszą skórę musimy nawadniać od wewnątrz. Jeżeli pijemy za mało wody, skóra traci elastyczność i miękkość, zaczyna się łuszczyć i staje się wrażliwa na uczulenia. Wypita woda nie tylkonawilża skórę od wewnątrz ale ją również oczyszcza, wydalając toksyny. Alkaliczna woda jonizowana skutecznie likwiduje nadmierną ilość wolnych rodników - głownego sprawcę odpowiedzialnego za postępujące procesy starzenia i wielu chorób, w tym alergii.  

Woda kwaśna jest doskonała dla skóry. Stosujemy ją zewnętrznie do pielęgnacji skóry. Poprawia elastyczność i wygładza zmarszczki w sposób całkowicie natyralny. Pomaga leczyć stany zapalne i trądzik. Woda kwaśna sprzyja gojeniu się ran, grzybic, zmian łuszczycowych. Łagodzi swędzenie po ukąszeniu komarów czy użądleniu os. Osoby, które cierpią z powodu grzybicy rąk, stóp lub paznokci powinny moczyć zainfekowane części ciała około 30 minut dziennie do stopniowej poprawy. Powierzchnie oparzonej skóry goją się znacznie szybciej, jeśli przemywamy je kwaśną wodą jonizowaną. Ta woda również odblokowuje nos podczas infekcji, może także w znaczący sposób zmniejszyć podrażnienia błony śluzowej nosa w przypadku alergii na pyłki. Jest również odpowiednia dla kobiet przy higienie intymnej.