Choroby serca, układu krążenia, nadciśnienie


Choroby układu krążenia to schorzenia dotyczące narządów i tkanek wchodzących w skład układu krążenia, a w szczególności serca, tętnic i żył.

Wraz z rozwojem cywilizacji doszło do zwiększonej zachorowalności na choroby układu krążenia,także wiele z nich nazwanych jest chorobami cywilizacyjnymi. Ich przyczyną jest to, że żyjemy w ciągłym stresie, pośpiechu, hałasie, zadymionych i zatłoczonych miastach. Inne przyczyny to nadmierne spożywanie cholesterolu i tłuszczów pochodzących od zwierząt, otyłość, siedzący tryb życia, a także palenie tytoniu czy picie alkoholu. W Polsce tego rodzaju choroby są odpowiedzialne za 50 % zgonów, z czego najczęstszymi przyczynami jest zawał serca i udar mózgu. 

Nasza dieta obfitująca w produkty kwasotwórcze powoduje zachwianie równowagi kwasowo - zasadowej naszego organizmu. Poziom kwasów we krwi zwiększa się co powoduje, że krew jest zagęszczona. Rośnie ciśnienie krwi i zwiększa się ryzyko miażdżycy.

Woda jonizowana przez swe właściwości alkalizujące pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Dodatkowy elektron znajdujący się w każdej cząsteczce wody jonizowanej sprawia, że ma ona większą zdolność do transportowania tlenuDostarcza minerały w łatwo przyswajalnej postaci, takie jak: wapń i magnez. Wiadomo, że magnez chroni serce, a także mózg przed udarem. Dzięki jonizacji poprawiają się właściwości wody, zmniejsza się napięcie powierzchniowe  co sprawia, że organizm może ją łatwiej wchłonąć.
  Woda jest głównym składnikiem krwi. Jeżeli dostarczymy zdrowej wody jonizowanej spowoduje to, że krew zacznie szybciej krążyć, efektywniej dotleniając nasze ciało i usuwając zbędne złogi. 
Zatem picie wody jonizowanej skutecznie chroni przed chorobami układu krążenia: nadciśnieniem i miażdżycą.