Cukrzyca

   
Należy do chorób metabolicznych,  charakteryzujących się hiperglikemią czyli podwyższonym poziomem cukru we krwi, wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez trzustkę. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. 

Główną przyczyną jest nagromadzenie się kwaśnych zanieczyszczeń w organizmie, na co zasadniczy wpływ ma niezdrowa dieta obfitująca w produkty zakwaszające. Cukrzyca spowodowana jest nieprzenikaniem glukozy przez ścianki komórek z braku insuliny (cukrzyca typu I) lub z powodu zmian w samej błonie komórkowej (cukrzyca typu II). Komórki nie otrzymują glukozy niezbędnej do właściwej pracy, która gromadzi się we krwi. Nerki usuwają ją z moczem, organizm traci płyny, a chory odczuwa pragnienie.

Po zdiagnozowaniu cukrzycy konieczna jest zmiana trybu życia na bardziej aktywny oraz zmiana diety. Stosowanie wody jonizowanej w leczeniu cukrzycy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla skutecznej pracy trzustki w organizmie musi znajdować się wystarczająco dużo jonów alkalicznych, zwłaszcza jonów wapnia, które neutralizują kwaśne złogi wokół trzustki i zapewniają lepsze warunki pracy trzustce. Działanie antyoksydacyjne wody alkalicznej poprzez ujemny ORP, chroni również trzustkowe komórki beta przed niszczącymi skutkami aktywności wolnych rodników.

Woda alkaliczna skutecznie działa w walce z cukrzycą, możemy wytworzyć ją w domu przy pomocy jonizatora, dzięki któremu w ciągu kilku minut otrzymujemy wodę, która ma odpowiednie PH i ORP oraz poziom łatwo przyswajalnych mikroelementów.