Osteoporoza


Jest to stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Osteoporoza jest efektem zakwaszenia tkanek, prowadzącym do zachwiania równowagi pomiędzy jonami wapniowymi, magnezowymi i fosforanowymi tworzącymi kości. Zmiany kwasowości tkanek mogą prowadzić do wytrącania się soli wapnia w tkankach miękkich lub w kościach.

Główną przyczyną wielu chorób, w tym osteoporozy, jest nagromadzenie się kwaśnych zanieczyszczeń w organizmie. Osteoporoza powstaje w procesie neutralizacji kwaśnych odpadów. Organizm próbuje przywrócić równowagę kwasowo-zasadową czerpiąc wapń z kości. W przypadku zmniejszenia się ilości wapnia w kościach rośnie stężenie fosforu, a kości stają się kruche i łamliwe. Mamy do czynienia z ubytkiem masy skostnej i rozwojem osteoporozy.


Z tego względu bardzo ważne jest dbanie o równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Woda jonizowana ma właściwości alkalizujące. W swym składzie posiada łatwo przyswajalne jony metali alkalicznych - wapnia, magnezu, potasu, sodu, które są niezbędne do neutralizacji kwaśnych pozostałości przmaniy materii. Doskonale sprawdza się w profilaktyce oraz wspomaga leczenie osteoporozy. Dostarcza organizmowi najłatwiej wchłanialną formę wapnia - wapń zjonizowany.